Projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja osiągnięć nauki polskiej"

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV - Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.2 - Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym, przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC POLAND" wraz z partnerem Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy o dofinansowanie projektu podpisanej  z Departamentem Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem ogólnym projektu jest upowszechnienie osiągnięć nauki polskiej wśród studentów, pracowników jednostek naukowych i podmiotów współpracujących z podmiotami działającymi w sektorze B+R.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 marca 2009 do 30 czerwca 2010.

Przedmiotem projektu jest organizacja konkursu, mająca na celu wyłonienie i promocję jasnych przykładów polskiej myśli naukowej.

Konkurs podzielno został na 4 obszary tematyczne:

• nauki humanistyczne i społeczne
  • nauki przyrodnicze i medyczne
  • nauki ścisłe
  • nauki techniczne

Konkurs będzie przeprowadzony II etapowo.

Etap I

Przyjmowanie zgłoszeń osiągnięć naukowych do konkursu zgłaszanych przez szkoły wyższe, jednostki naukowe i instytuty badawcze oraz naukowców i doktorantów samodzielnie.

Zgłoszone osiągnięcia będą podlegały ocenie Kapituły Konkursu, która ma za zadanie
ocenić oryginalność osiągnięcia oraz zakwalifikować 40 projektów do II etapu.
Wyłonione w I etapie osiągnięcia zostaną wydane drukiem i opublikowane na stornie www projektu w formie broszury zawierającej krótkie opisy osiągnięć.

Etap II

W decydującym etapie Kapituła Konkursu złożona z panelu ekspertów przyzna 4 nagrody, po jednej w każdym obszarze konkursu.

Równolegle na stronie internetowej będzie możliwość głosowania na wybrane w I etapie osiągnięcia. 4 projekty, które otrzymają największa liczbę głosów otrzymają wyróżnienia  tzw. „nagrodę publiczności"

Nagrodzone projekty zostaną szeroko wypromowane poprzez publikacje książkowe, internetowe oraz spoty telewizyjne.
Zostaną również zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej konkurs.

Więcej informacji można uzyskać:

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland"
ul. Mełgiewska 7/9

tel.: 0 81/ 749 32 31