Stypendia naukowe dla studentów I roku studiów magisterskich uzupełniających - ważna informacja

Dział Spraw Studenckich UKW informuje o możliwości ubiegania się o stypendium za wyniki w nauce przez studentów I MU, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia (licencjackie)  w innych uczelniach.

Do przyznawania stypendiów za wyniki w nauce stosuje się przepisy ustawy Prawo szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r. Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów określa Regulamin ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej dla studentów Uniwersytetu Kazimierza wielkiego  z dnia 1 października 2007 r. z późn. zm.

Uzyskanie stypendium za wyniki w nauce w danym roku akademickim na danym kierunku i roku studiów reguluje wskaźnik procentowy, ustalony każdego roku przez Rektora w porozumieniu z Samorządem Studenckim UKW.

Studenci I roku studiów magisterskich uzupełniających, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia w innej uczelni – zobowiązani są do złożenia zaświadczenia z dziekanatu o uzyskanej średniej ocen na ostatnim roku studiów do 23 października 2009 r.

Do zaświadczenia  należy dołączyć informację: imię i nazwisko, kierunek i rodzaj studiów, nazwę banku i numer konta osobistego studenta.

Zaświadczenia można przesłać na adres:
Dział Spraw Studenckich
Ul. Łużycka 24