UKW w V Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie

W Kręglu (nad Zalewem Koronowskim) pod opieką trenera Lecha Olszewskiego, reprezentacja studentów UKW przygotowuje się do startu w V Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie, które w tym roku odbędą się w Kruszwicy w dniach 02-05.09.2009.

Nasi studenci mają ambicje wypaść lepiej niż rok temu w Zagrzebiu, gdzie zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal.

W Kruszwicy naszą uczelnię reprezentować będzie:

• ósemka mężczyzn  - broni tytułu akademickiego wicemistrza Europy i wystartuje w składzie: Filip  Śniadecki, Krzysztof Gwizdała, Miłosław Kędzierski (młodzieżowy mistrz świata w ósemce z tego roku), Mateusz Rekowski, Krzysztof Babik, Daniel Rosiński, Piotr Kwiatkowski, Kamil Diabelec i sternik Rafał Woźniak,
  • czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej – Marcin Szatkowski, Adam Mrotek, Sebastian Krajewski i Krzysztof Gosiewski – osada broni tytułu akademickiego mistrza Europy,
  • jedynka mężczyzn kategorii lekkiej – Dawid Kalinowski – zdobył złoty medal w ubiegłym roku w dwójce podwójnej kategorii lekkiej mężczyzn,
  • czwórka bez sternika mężczyzn - Miłosław Kędzierski, Mateusz Rekowski, Krzysztof Babik i Krzysztof Gwizdała,
  • czwórka podwójna bez sterniczki kobiet  - Sylwia Kalocińska, Magdalena Kubiak, Linda Kitowska i Joanna Sudoł,
  • jedynka kobiet – Karolina Gniadek.

Poza Karoliną Gniadek, która na co dzień jest zawodniczką Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego i Dawidem Kalinowskim – Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie pozostali studenci trenują we współpracującym z naszą uczelnią Regionalnym Towarzystwem Wioślarskim „BYDGOSTIA” w Bydgoszczy.

Reprezentacyjna ósemka naszego Uniwersytetu ma za sobą - w tym roku - bardzo dobre występy w Londynie:  udział w marcu w Head of The River (38 miejsce na 410 startujących ósemek) oraz zwycięstwo w słynnym  już dzisiaj majowym wyścigu z Uniwersytetami Oxford i Cambridge. Nasze osady studentek – czwórka i jedynka – po raz pierwszy zadebiutują w tej imprezie.