Szkolenia „Spin na start!” dla studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych

Głównym celem projektu jest promocja idei przedsiębiorczości akademickiej typu SPIN OFF/SPIN OUT w województwie kujawsko-pomorskim.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia z zakresu tworzenia i funkcjonowania spółek typu spin off/spin out, czyli przedsiębiorstw założonych w celach komercjalizacji innowacyjnych pomysłów lub technologii, zależnych organizacyjnie, formalno-prawnie lub finansowo od instytucji macierzystych lub niezależnych oraz posiadających niezależna źródła finansowania.

Planowane są szkolenia dotyczące następującej tematyki:

• Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej,
  • Ścieżki/modele wchodzenia w działalność gospodarczą,
  • Zakładanie i zarządzanie małą firmą,
  • Komercjalizacja wynalazków i innowacyjnych technologii,
  • Tworzenie biznes planu i planu marketingowego,
  • Źródła finansowania działalności gospodarczej
  • Prawo zamówień publicznych i prawo finansowe,
  • Prawo ubezpieczeń społecznych,
  • Prawo ochrony środowiska,
  • Działalność gospodarcza w perspektywie lokalnych potrzeb społecznych,
  • Indywidualne wsparcie doradcze.

Zajęcia będą prowadzić trenerzy posiadający wysokie kwalifikacje i doświadczenie.

Termin szkolenia: październik – grudzień 2009 roku
Liczbę uczestników ustala się na 30 osób (3 grupy dziesięcioosobowe).
Warsztaty prowadzone będą przez 3 miesiące 2 razy w tygodniu przez 3 godziny dziennie.

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny!

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie: www.spin.ukw.edu.pl

Projekt finansowany jest przez Unię Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”.