Erasmus Staff Training Week na UKW

W dniach 9-13 września 2019 Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW organizuje tzw. Erasmus Staff Training Week, tydzień szkoleniowy dedykowany pracownikom biur współpracy międzynarodowej oraz innym pracownikom uczelni poruszającym się w środowisku międzynarodowym. W wydarzeniu wezmą udział pracownicy partnerskich i zaprzyjaźnionych uczelni z Włoch, Czech, Turcji, Węgier, Portugalii, Rumunii, Chorwacji oraz Ukrainy.

Program obejmuje prezentację programu Erasmus+ na UKW, szkolenie z zakresu komunikacji międzykulturowej, poznanie UKW i miasta.
W poniedziałek 9 września odbyła się uroczysta kolacja tzw. gala dinner, która była doskonałą okazją do podjęcia rozmów na temat możliwości współpracy nie tylko w ramach programu Erasmus+.
Tematem czwartkowych warsztatów będzie zagadnienie rozwijania kompetencji międzykulturowych, a ostatni dzień tygodnia szkoleniowego w pełni poświęcimy prezentacji projektu SUCTI - SYSTEMIC UNIVERSITY CHANGE TOWARDS INTERNATIONALISATION, finansowanego ze środków UE, koordynowanego przez Universitat Rovira i Virgili w Hiszpanii, współrealizowanego między innymi przez Uniwersytet Adama Mickiewicza. Obydwa szkolenia poprowadzi Joanna Domagała, anglistka, pracownik UAM, ekspert Fundacji Perspektywy.

Program Erasmus Staff Training Week

Zdjęcia z wydarzenia w galerii.