Srebrny medal dla UKW na AME w Wioślarstwie

4-7 września 2019 roku na Jeziorze Munksjön w Jönköping (Szwecja) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie, w których wzięli udział również studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Duży sukces odniosła Klaudia Pankratiew, która startując w jedynce kategorii lekkiej, zdobyła srebrny medal, ulegając zaledwie o 0,36 sekundy Brytyjce z Uniwersytetu w Bath.

Na szóstym miejscu w finale A zakończył swój start Dawid Wachowicz (w jedynce kategorii lekkiej mężczyzn), na czwartym zaś w finale B Klaudia Jedynak (w jedynce kobiet).

Cała trójka na co dzień trenuje w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim LOTTO BYDGOSTIA. Trenerem i opiekunem naszych akademickich wioślarzy jest Lech Olszewski.

Gratulujemy!