Ruszyła rejestracja wniosków na stypendia socjalne

Uwaga studenci! Od 19. października do 5. listopada 2009 trwać będzie rejestracja internetowa wniosków stypendialnych dla wszystkich kierunków i typów studiów.
W przypadku jakichkolwiek trudności prosimy o kontakt z Działem Spraw Studenckich tel. 0-52-341-08-32 wew. (22, 23) lub osobiście proszę podejść z dokumentami.
Dział pełni dyżur w sobotę 24 października 2009.

Rejestracja na stronie:
www.stypendia.ukw.edu.pl

Przypominamy o konieczności skompletowania dokumentów, niezbędnych do wyliczenia dochodu NETTO na jednego członka rodziny.

Wykaz dokumentów niezbędnych do wyliczenia dochodu (należy je podpiąć pod wniosek i po otrzymaniu decyzji internetowej dostarczyć do Działu Spraw Studenckich – ul. Łużycka 24.

1. Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości zryczałtowanego podatku dochodowego za dany rok oraz pisemne oświadczenie rodzica posiadającego taki dochód o  uzyskanym dochodzie netto.
  2. Zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodu studenta i wszystkich pełnoletnich członków rodziny (pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym) za 2008 r., osobno dla każdego z rodziców.
  3. Jeżeli jedno z rodziców nie pracuje, zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie bezrobotnego i kwocie pobieranego/bądź nie zasiłku. Jeśli osoba nie jest zarejestrowana, należy dołączyć pisemne oświadczenie o braku dochodów.
  4. Zaświadczenie właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w roku kalendarzowym poprzedzającym okres przyznania stypendium albo nakaz płatniczy za ten rok.
  5. Zaświadczenie o pobieraniu nauki niepełnoletnich członków rodziny studenta.
  6. Skrócony akt urodzenia dziecka.
  7. Sądowa decyzja o zasądzonych alimentach.
  8. Przy utracie pracy – należy dołączyć decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę.
  9. Przy staraniu się o stypendium mieszkaniowe – wymagane są: umowa najmu lub oświadczenie studenta.
  10. Przy wniosku o zapomogę – wymagana jest stosowna dokumentacja.
  11. Przy staraniu się o stypendium dla osób niepełnosprawnych – wymagany jest aktualny dokument o niepełnosprawności wydany przez zespół orzekający i lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  12. Przy staraniu się o stypendium sportowe – wymagane są: zaświadczenia z klubu sportowego o klasie sportowej, dokumenty potwierdzające wysokie wyniki sportowe w mistrzostwach na szczeblu międzynarodowym lub krajowym.
  13. W szczególnych przypadkach – inne dokumenty.

Student wybiera tylko te dokumenty według których oblicza swój dochód.