Projektowanie uniwersalne - konkurs NCBiR

Termin składania wniosków: 31.10.19 r. do 02.12.19 r. (do 14.00)
Kwota środków przeznaczona na konkurs: 30 000 000,00 PLN
Kryteria dostępu, które są obligatoryjne dla instytucji ubiegających się o dofinansowanie projektu:

1. Wnioskodawcą projektu może być wyłącznie uczelnia, która nie znajduje się w procesie likwidacji oraz w wypadku której nie wystąpiono do Ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego o zgodę na likwidację, ani wobec której Minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego nie ogłosił informacji o zawieszeniu uprawnień uczelni do prowadzenia studiów.
  2. Zajęcia obowiązkowe w programie studiów, obejmujące projektowanie uniwersalne, muszą być opracowane w oparciu o modelowe rozwiązania i wdrażane w projekcie na studiach I stopnia i/lub II stopnia i/lub na jednolitych studiach magisterskich. Modele stanowią jeden z załączników do Regulaminu konkursu.
  3. Zajęcia obowiązkowe w programie studiów, obejmujące projektowanie uniwersalne, będą prowadzone wyłącznie przez kadrę dydaktyczną posiadająca odpowiednie przygotowanie merytoryczne. W związku z tym w projekcie można przewidzieć dodatkowe działania, w wymiarze nieprzekraczającym 20% wartości budżetu projektu, które mają na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry w zakresie nauczania projektowania uniwersalnego. Minimalne wymagania w zakresie przygotowania merytorycznego kadry dydaktycznej zostaną określone w modelach, o których mowa w kryterium dostępu nr 2
  4. Projekt trwa nie dłużej niż do 30 września 2023 r.
  5. Średni koszt wsparcia przypadający na jednego uczestnika w projekcie nie może przekroczyć 20 000,00 PLN (do średniego kosztu przypadającego na jednego uczestnika projektu nie wlicza się kosztów racjonalnych usprawnień w przypadku zaistnienia w trakcie realizacji projektu potrzeby ich zastosowania w celu umożliwienia udziału w projekcie osobom z niepełnosprawnościami).
  6. Kierunek lub kierunki, na którym/ych będą realizowane działania w ramach projektu, nie posiadają na dzień złożenia wniosku negatywnej lub warunkowej oceny jakości kształcenia PKA.
  7. Wydatki ponoszone na realizację projektu muszą być zgodne z katalogiem dopuszczalnych kosztów oraz maksymalnymi stawkami dla poszczególnych instrumentów wsparcia określonymi w regulaminie konkursu oraz w załączniku do tego regulaminu stanowiącym standard kosztów w projekcie.

Kryteria premiujące

Maksymalnie projekt może uzyskać 25 punktów z tytułu premii:

1. Działania w projekcie prowadzone będą we współpracy o charakterze sformalizowanym z podmiotami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami – 10 pkt
  2. Działania w projekcie przewidują zaangażowanie – do opracowania i/lub realizacji zajęć – ekspertów posiadających udokumentowane doświadczenie w obszarze projektowania uniwersalnego – 10 pkt. IP dąży do zapewnienia jak najlepszej jakości wsparcia. Doświadczenie brane pod uwagę w przedmiotowym kryterium odpowiada doświadczeniu optymalnemu określonemu w załączniku nr 13 do Regulaminu konkursu. Weryfikacja kryterium będzie dokonywana na podstawie treści wniosku.
  3. Modele zajęć obowiązkowych opracowane zostaną i będą wdrażane na co najmniej trzech kierunkach studiów, wskazanych w analizie przeprowadzonej w ramach projektu pozakonkursowego Wsparcie kształcenia w zakresie projektowania uniwersalnego (biorąc pod uwagę, iż ostatecznie projekt pozakonkursowy Wsparcie kształcenia w zakresie projektowania uniwersalnego nie był realizowany a modele projektowania uniwersalnego opracowywane były przez ekspertów NCBR, należy brać pod uwagę kierunki studiów wskazane w Programie Dostępność + i w załączniku nr 13 do Regulaminu konkursu, tj.: architektury, architektury wnętrz, budownictwa, urbanistyki, informatyki, programowania, wzornictwa przemysłowego, inżynierii lądowej, wzornictwa). – 5 pkt

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/programy/fundusze-europejskie/power/aktualnosci/

Wszelkich informacji udziela Biuro Funduszy Europejskich ul. Ogińskiego 16 - e-mail: fundusze@ukw.edu.pl, tel. 52 32 36 777 lub  52 32 36 778