Akademia Przyszłości na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach współpracy z Akademią Przyszłości, organizuje serię szkoleń dla wolontariuszy stowarzyszenia.
Akademia Przyszłości jest nowoczesnym programem edukacyjnym skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Każdy podopieczny trafia pod opiekę wolontariusza, który cały rok wspiera dziecko, uczy je jak radzić sobie w życiu
i mobilizuje do rozwoju osobistego. Akademia stworzyła System Motywatorów Zmiany, pomagający dzieciom znaleźć motywację do zdobywania wiedzy i doświadczeń.

"Jesteśmy prekursorami metody projektowanych doświadczeń. Nie mówimy dziecku, że może być bogate. My je sadzamy w fotelu prezesa dużej firmy. Nie mówimy, że może kiedyś studiować. Już dzisiaj chodzi na inauguracje na uczelnie. To są doświadczenia, które przemieniają dzieci od środka" – czytamy na stronie Akademii.

W trakcie jednego z szkoleń wolontariusze dowiedzieli się m.in. kim dla dziecka jest darczyńca, w jaki sposób mądrze rozmawiać z dzieckiem, by zajęcia były efektywne czy też, jakie są trzy najważniejsze zasady Akademii Przyszłości
(i Szlachetnej Paczki zarazem), którymi należy kierować się na co dzień. Ważnym etapem spotkania było niewątpliwie szkolenie dotyczące RODO, gdyż w trosce o bezpieczeństwo o dane dzieci, darczyńców i innych osób wolontariusze musieli zostać poinformowani o odpowiednim dysponowaniu tak wrażliwymi informacjami.

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości.

Terminy szkoleń:
19 października - godz. 8.00 - 18.00