Wielki Test Wiedzy o Zdrowiu i PCK na UKW

Z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża został zorganizowany Wielki Test Wiedzy o Zdrowiu i PCK. Nasz Uniwersytet był gospodarzem tego konkursu.

Kilkudziesięciu uczniów szkół średnich wzięło udział w prelekcji i konkursie, który odbył się 25 października w murach Biblioteki UKW. Organizatorem Testu było V Liceum Ogólnokształcące, Polski Czerwony Krzyż, Collegium Medicium UMK, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie najpierw wzięli udział w prelekcji dotyczących zachowań prozdrowotnych, a następnie reprezentanci szkół rywalizowali w Wielkim Teście. Najlepiej wypadła drużyna VI LO, która wyprzedziła IV LO i XXI LO. Wyróżnienie otrzymali uczniowie z III LO.

Wykłady przygotowali: prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk - Kierownik Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy, dr n. med. Aleksandra Woderska-Jasińska - Regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów, mgr Magdalena Michułka - Kuraś - Wiceprezes Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy, Klinika Medycyny Ratunkowej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy, mgr Sebastian Szyper - prezes Stowarzyszenia „Udarowcy – Liczy się wsparcie” oraz Ryszard Jankowski – uczeń V LO.

W skład komisji konkursowej weszli zaproszeni prelegenci, a także Zbigniew Klawczyński - Prezes Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy, Danuta Zroślak – Kierownik ds. Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy oraz Danuta Szukalska – Dyrektor Biura Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii.