Salon Maturzystów już za nami

W piątek 11 września w gmachu Opery Nova odbył się organizowany po raz pierwszy w Bydgoszczy przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i fundację edukacyjną "Perspektywy" Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów.
Impreza ta była skierowana przede wszystkim do maturzystów, na targach można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, wziąć udział w konkursach oraz dowiedzieć się, jak będzie wyglądać matura 2010. Oprócz oferty uczelni, wydawnictw, OKE, prezentację przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które zachęcało młodych ludzi do wyboru i studiowania na kierunkach inżynierskich, matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Spotkania dla nauczycieli i uczniów o zasadach prowadzili przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje z obowiązkowych przedmiotów czyli j. polskiego i matematyki.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.