Ogłoszono nowe konkursy w ramach PO KL

Departament Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 informuje, że ogłoszone zostały 3 konkursy otwarte na dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.2 Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym:

• Konkurs nr 1/POKL/4.2/2009 – Podniesienie świadomości pracowników B+R w zakresie wagi badań naukowych i prac rozwojowych dla gospodarki oraz w zakresie znaczenia ochrony własności przemysłowej i intelektualnej dla transferu technologii. Przewidywana kwota na dofinansowanie projektów w roku 2009 to 5 000 000 PLN
  • Konkurs nr 2/POKL/4.2/2009 – Podniesienie umiejętności pracowników B+R w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi oraz komercjalizacji rezultatów prac badawczych. Przewidywana kwota na dofinansowanie projektów w roku 2009 to 5 000 000 PLN.
  • Konkurs nr 3/POKL/4.2/2009 – Upowszechnianie osiągnięć nauki polskiej i światowej w procesie kształcenia na poziomie wyższym. Przewidywana kwota na dofinansowanie projektów w roku 2009 to 2 000 000 PLN.

Ponadto Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne skierowane do potencjalnych beneficjentów konkursów w ramach Działania 4.2, które poświęcone będą możliwościom pozyskania i wykorzystania funduszy unijnych w ramach Priorytetu IV Szkolnictwo Wyższe i Nauka PO KL, w szczególności procedurom składania wniosków, kryteriom wyboru projektów, kwalifikowalności wydatków.

Terminy spotkań odbywających się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to 22 września oraz 30 września 2009 r.

Szczegółowe informacje o konkursach oraz spotkaniach informacyjnych dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższegowww.nauka.gov.pl www.nauka.gov.pl.