Tydzień Kultury Chrześcijańskiej na UKW

Zapraszamy do Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na wydarzenia organizowane w ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

15 listopada, o godz. 17.00, w 100. rocznicę urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego,  polskiego prozaika, publicysty i krytyka  literackiego, jednego  z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku zapraszamy na prelekcję prof. dr hab. Małgorzaty Książek-Czermińskiej (miejsce: Aula"A", I piętro Biblioteka UKW).

Natomiast 13 listopada odbyła się druga część seminarium pt. "Rzeczpospolita Niepodległa - odzyskiwanie, scalanie, budowanie", organizowanego pod patronatem prof. dra hab. Jacka Woźnego, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (miejsce: Aula"A", I piętro, Biblioteka UKW). Wykłady zostały poprowadzone przez ks. abp. prof. dr hab. Henryka Muszyńskiego, ks. bp. dr Jana Tyrawę oraz prof. dr hab. Grzegorza  Kucharczyka z  PAN  w Poznaniu. Poniżej kilka zdjęc z tego spotkania.