Ruszył nowy portal psycho help

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomiła portal internetowy promujący zdrowie psychiczne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych www.psycho-help.pl Centrum promocji zdrowia psychicznego i psychoedukacji on-line.

Powstanie tego portalu było możliwe dzięki współpracy Instytutu Psychologii UKW w Bydgoszczy, Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego, samorządu województwa Kujawsko-Pomorskiego i Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ma on charakter edukacyjno- profilaktyczny wspomagająco-doradczy (konsultacyjny) stworzony szczególnie dla tych, którzy mają opory, by o swoich problemach porozmawiać ze specjalistą oko w oko i nie tylko. Z usług poradni Online wkrótce będą mogli korzystać też rodzice i nauczyciele.
Zadanie jest sfinansowane ze środków samorządu województwa Kujawsko-Pomorskiego.