Inauguracja roku szkolnego w International School of Bydgoszcz

16 września 2009 r. w samo południe w International School of Bydgoszcz rozpoczęła się oficjalna inauguracja roku szkolnego. W tej  anglojęzycznej szkole, której organem założycielskim jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, uczy się w tym roku 14 dzieci, dzieci oficerów NATO, Japończycy, lecz również 2 Polaków.

W inauguracji roku szkolnego w placówce wzięli udział m.in. wiceminister edukacji Krystyna Szumilas, poseł na Sejm RP Teresa Piotrowska, kurator oświaty Iwona Waszkiewicz , prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i  JFTC.
Wszystko zaczęło się od symbolicznego przecięcia wstęgi, następnie można było zwiedzić szkołę, posłuchać okolicznościowych wystąpień zaproszonych gości oraz artystycznych występów dzieci. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie na uczniów dokonane przez dyrektor Ewę Nowi ńską. Osoby, które wspierały starania o powołanie szkoły zostały odznaczone medalami „Przyjaciel Szkoły”.
Gości oglądali wystawę zdjęć i prac wykonanych przez dzieci, można było zagłosować też na logo szkoły, oczywiście wszystkie konkursowe prace przygotowali uczniowie.