Dwa Symbole dla UKW!

Gala Symbol jest prowadzona przez redakcje „Monitora Rynkowego”, dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej” i „Monitora Biznesu”, dodatku do „Rzeczpospolitej". Symbole są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć - honorowane są firmy i instytucje, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży, odzwierciedlając najlepszą, symboliczną jakość zarządzania i działania. Laureaci Programu Symbol to firmy i instytucje cechujące się innowacyjnością, silną pozycją na rynku i przekształcające swoje środowisko za pomocą inteligentnych mechanizmów opartych na wiedzy i kompetencji. Celem pośrednim Programu Symbol jest także umożliwienie promocji firm i instytucji z różnych gałęzi gospodarki i sfery społecznej przez pokazanie na forum ogólnopolskim ich osiągnięć i perspektyw w największych i najpoważniejszych w Polsce dziennikach: „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

W obecnej 9. edycji decyzją Kapituły Programu Symbol Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał tytuł Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2019, zaś dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał tytuł Symbol Rektora XXI wieku.

Oficjalne wręczenie ww. tytułów nastąpiło podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2019 w dniu 22 listopada 2019 r. w Hotelu Monopol w Katowicach. W imieniu Władz UKW nagrody odebrał dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni. Doceniono fakt, że Uczelnia coraz uważniej wsłuchuje się w potrzeby regionu, w którym się rozwija, służąc wiedzą ekspercką, aparaturą, zasobami informacyjnymi, bibliotecznymi i lokalowymi, a także swoimi osiągnięciami dydaktycznymi i naukowymi. Pośród wyróżnionych w 9. edycji znalazły się m.in. uniwersytety: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Rzeszowski.