Profesorowie z zagranicy na UKW

W listopadzie na zaproszenie prof. dr hab. Joanny Moraczewskiej gościem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego była  prof. Alla Kostyukova z Washington State University, USA.  Pani Profesor przeprowadziła wykłady nt. „Protein Engineering” dla studentów biologii i biotechnologii oraz doktorantów. Pobyt gościa został zorganizowany przez pracowników Katedry Biochemii i Biologii Komórki UKW. W tym roku jako Visiting Professor będziemy wkrótce gościć naukowców z Finlandii, Hiszpanii oraz Czech.

W grudniu zostanie ogłoszony nabór na przyjmowanie profesorów wizytujących w kolejnym roku kalendarzowym. Kandydat powinien posiadać tytuł profesora, doktora habilitowanego lub być zatrudniony na swojej uczelni na stanowisku profesora. W uzasadnionych przypadkach, gdy łączny imapct factor i indeks Hirscha będzie wskazywał na znaczny dorobek naukowy, może zostać zaproszona osoba z tytułem doktora.

Moduł Visitng Professor realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków  Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację projektu „Stawiamy na rozwój UKW”.