Studenci UKW z ministerialnymi stypendiami

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę studentów, którzy otrzymają stypendium w obecnym roku akademickim. Znalazło się na niej sześcioro studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Stypendia są przyznawane studentom, którzy wyróżniają się nie tylko wysoką średnią, ale też innymi osiągnięciami naukowymi – wystąpieniami na konferencjach, udziałem w projektach badawczych, publikacjami w prestiżowych czasopismach oraz osiągnięciami sportowymi i artystycznymi. Laureaci, wybrani przez ekspercki zespół doradczy, otrzymają jednorazowo 17 tysięcy złotych.

Laureaci Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2019/2020 z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

• Patrycja Janowska – psychologia,
  • Klaudia Pankratiew – psychologia,
  • Adam Skowron – filozofia,
  • Antoni Torzewski – filozofia,
  • Katarzyna Żołądkiewicz – wychowanie fizyczne,
  • Filip Żuchowski – mechatronika.