Podpisanie porozumienia z II LO w Bydgoszczy

Wykłady dla uczniów, wspólna praca w kołach naukowych oraz współdziałanie w pracy z uczniami zdolnymi – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podpisał porozumienie o współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Współpraca służyć ma m.in. promowaniu problematyki nauczania i wychowania w obszarze nauk społecznych i humanistycznych.

Patronatem Uniwersytetu objęte zostaną wybrane klasy profilowane „Kopernika”. Pracownicy Wydziału Pedagogiki, który realizować będzie porozumienie ze strony UKW, posłużą pomocą w przygotowaniu programów nauczania realizowanych w tych klasach. Zajęcia prowadzone będą na Uniwersytecie oraz w II LO.

Porozumienie obejmuje również m.in. współpracę w ramach kół naukowych, klubów studenckich i współpracy z Samorządem Studenckim UKW oraz współorganizację seminariów naukowych tematycznie związanych z tematyką nauczania i wychowania. Obie strony dążyć będą do jej osadzenia w środowisku lokalnym. Pracownicy i uczniowie II Liceum uczestniczyć będą mogli w obozach naukowych, a studenci i nauczyciele akademiccy prowadzić badania naukowe w II LO, tematycznie związane z problematyką nauczania i wychowania – mogą one posłużyć np. przygotowywaniu prac dyplomowych. Liceum umożliwi też studentom Uniwersytetu odbywanie praktyk studenckich i zajęć otwartych w klasach objętych patronatem naukowym.

Współpraca pomiędzy UKW a II LO rozpoczęła się w ubiegłym roku wykładami dla uczniów „Kopernika” oraz udziałem licealistów w wykładach na Uniwersytecie. Umowa formalizuje kontakty oraz otwiera nowe możliwości współpracy.