Znamy najlepsze aplikacje studentów informatyki

Studenci informatyki najpierw przez dwa semestry tworzą nową aplikację, a później prezentują ją przed publicznością. W środę, 15 stycznia przed takim wyzwaniem stanęli studenci ostatniego semestru.

Zespołowy projekt informatyczny to przedmiot realizowany od kilku lat na kierunku informatyka. Studenci w kilkuosobowych zespołowych mają za zadanie wykreować pomysły na nowe aplikacje, napisać je oraz przedstawić plan jej finansowego rozwoju. Nie są w tym zadaniu sami, bo korzystają z pomocy firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym.

W tym roku w gronie dziewięciu zespołów najlepsza okazała się grupa pracująca pod patronatem firmy Cybercom. Studenci przygotowali aplikację, która pozwala na skanowanie paragonów fiskalnych, a następnie skategoryzowanie zakupionych produktów zgodnie z ustalonym przez siebie porządkiem. To krótka droga do stworzenia domowego budżetu i zapanowania nad codziennymi zakupami. Piątka autorów tej aplikację w nagrodę otrzymała możliwość odbycia płatnego stażu w firmie Atos.

Dla studentów informatyki jest to też ważny sprawdzian, bo za kilka tygodni będą bronić swoich prac inżynierskich.