Wynalazki z UKW wśród finalistów konkursu Eureka! DGP

Trwa siódma edycja konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, do którego zaproszono polskie uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN. Nagrodą jest 30 tys. zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem, ufundowane przez Mecenasa Polskiej Nauki – firmę Polpharma, oraz kampania promocyjna dla uczelni lub instytutu o wartości 50 tys. zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy Dziennika Gazety Prawnej), ufundowana przez organizatora.

Aż dwa spośród trzech wynalazków zgłoszonych przez UKW do konkursu Eureka! DGP zakwalifikowały się do ostatniego etapu konkursu. Pierwszym z nich jest wynalazek dr Krzysztofa Tyszczuka z Wydziału Mechatroniki (czytaj więcej). Wynalazki nominowane przez redakcję "Dziennika Gazeta Prawna" do nagrody głównej będą do końca maja 2020 r. prezentowane w Magazynie DGP. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca.

Kolejne sukcesy wynalazków z UKW są świadectwem słuszności przyjętej w Naszej Uczelni strategii w zakresie komercjalizacji i promocji innowacyjności realizowanej w obecnej kadencji przez Pion Prorektora ds Rozwoju i Współpracy, w tym CTTI UKW. Zachęcamy wynalazców z UKW do zgłaszania swoich wynalazków oraz zgłoszeń patentowych do CTTI UKW - wkrótce kolejne okazje do zdobycia atrakcyjnych nagród i medali.