Klaudia Pankratiew Mistrzynią Świata w Ergometrze Wioślarskim Klaudia Pankratiew Mistrzynią Świata w Ergometrze Wioślarskim

Klaudia Pankratiew Mistrzynią Świata w Ergometrze Wioślarskim

Klaudia Pankratiew, studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w kategorii lekkiej (poniżej 23 lat) w Mistrzostwach Świata w Ergometrze Wioślarskim w Paryżu. W odbywających się rozgrywkach (7-8 lutego 2020 r.) zwyciężczyni pokonała w swoim wyścigu 15 konkurentek i uzyskała czas 7'15,4".  Srebny medal zdobyła Claire Bove (Francja) - 07:17.8, zaś brązowy Maella Favrais (również Francja) - 07:24.5.

Klaudia studiuje na UKW psychologię. Ma w swoim sportowym akademickim dorobku m.in. złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim 2019 i srebrny medal Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie w Jönköping w jedynce kategorii lekkiej. Na co dzień trenuje w RTW LOTTO Bydgostia.

Gratulujemy!

źródło fot.: pztw.pl