Uwaga! Konkurs

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki w ramach Poddziałania 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wnioski aplikacyjne można składać w Kancelarii Ogólnej Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 23 września 2009 do 21 października 2009. Dostępna kwota środków przeznaczona na realizację projektów wynosi 6 mln zł.

Minimalna wartość projektu wynosi 100 tys. zł.

Zainteresowani beneficjenci będą mogli uzyskać dofinansowanie na:

1. Staże i szkolenia praktyczne dla:
    • pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych
    • pracowników naukowych jednostek naukowych oraz pracowników naukowych i naukowo- dydaktycznych uczelni- w przedsiębiorstwach,
  2. Promocję idei przedsiębiorczości akademickiej, w celu komercjalizacji wiedzy i umiejętności zespołu działającego na uczelni lub w jednostce naukowej (firmy typu spin off lub spin out),
  3. Szkolenia i doradztwo dla pracowników naukowych jednostek naukowych oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni, doktorantów, studentów i absolwentów uczelni zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą typu spin off lub spin out.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z dokumentacją konkursową, w której znajdą Państwo podstawowe zasady aplikowania w ramach konkursu.
Dokumentację znajdą Państwo na stronie: http://fundusze.kujawsko-pomorskie.pl

Przypominamy, iż dokumentem obowiązkowym przy sporządzaniu wniosków, oprócz Instrukcji wypełniania wniosków jest Podręcznik przygotowywania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem, ul. Powstańców Wielkopolskich 2/26, Bydgoszcz, tel. 052-321-61-91 (wew.41), fundusze@ukw.edu.pl oraz w Punkcie Konsultacyjnym w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, pokój nr 1, tel. 056 656 10 55, e-mail: ue.konsultacje@kujawsko-pomorskie.pl