UKW częścią dzieła „Iskierka symfonicznie” UKW częścią dzieła „Iskierka symfonicznie”

UKW częścią dzieła „Iskierka symfonicznie”

Studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW pod batutą prof. Benedykta Odya wystąpili podczas wspaniałego koncertu „Iskierka Symfonicznie”. Jest to prawdopodobnie jedyny na świecie koncert, podczas którego wykonawcami są dzieci leczone onkologicznie.

Fundacja Iskierka już od kilkunastu lat tworzy dzieło, jakim jest Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Zespół ten przygotowywany przez związanego przez wiele lat z naszym Uniwersytetem prof. Piotrem Suttem, pomaga dzieciom walczącym z nowotworem w niebanalny sposób, poprzez zamianę podopiecznych Fundacji w sceniczne gwiazdy. 27 lutego br. na jednej z najbardziej prestiżowych scen Polski i Europy – Sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbył się już kolejny koncert, tym razem z bajkowym repertuarem „Iskierka symfonicznie”.

Obok tych młodych artystów wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny, tym razem m.in.:  Studio Accantus, Czesław Mozil, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow i Anna Jurksztowicz.  Publiczności zaprezentowała się też Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, której częścią stał się Pan lic. Bartosz Hoppe (student kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej UKW) pod batutą Krzesimira Dębskiego. Swój wkład w to wspaniałe wydarzenie miał również Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na scenie wystąpił bowiem Chór Twórców Przestrzeni/Anbud i Przyjaciele, współtworzony przez studentów Wydziału Edukacji Muzycznej, którym dyrygował Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, prof. Benedykt Odya.

Relacje w mediach:

fot. Joanna Nowicka, Paulina Steć/arch.Fundacji ISKIERKA, Michał Kucytowski z firmą Szajnon i Zuzanna Karetta z KARETTA.PL