Finał I Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Muzycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Musica Choralis, organizatorzy I Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Muzycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej, serdecznie zapraszają w piątek, 6. marca 2020 r. w na przesłuchania finałowe (od godz. 9.30) i koncert lauretaów o godz. 14.00 do sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW w Bydgoszczy przy ul. Kopernika 1.

Konkurs ma na celu animowanie i promowanie szkolnej działalności muzycznej w rejonie kujawsko-pomorskim, promocję solowej i zespołowej sztuki wokalnej, instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej; promowanie i popularyzację wartościowej, szkolnej literatury muzycznej; prezentację aktualnych trendów muzycznych w szkołach; konfrontację i ocenę dorobku artystycznego różnych placówek szkolnych. Konkurs skierowanych jest do uczniów szkół podstawowych , ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych i integracyjnych województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy, wstep wolny!