Ruszył portal edukacyjny Szlaki Pamięci

Sprawdź, co wiesz na temat kujawsko-pomorskiego. Ruszył multimedialny portal edukacyjny: „Szlaki pamięci”. W portalu znajdziecie m.in. opis czterech szlaków wiodących przez historię mieszkańców naszego regionu, zaangażowanych w walkę o niepodległą Polskę.

Podstawowym celem projektu jest popularyzacja miejsc w województwie kujawsko-pomorskim związanych z historią lat 1939-1984 oraz prezentacja mieszkańców regionu walczących o niepodległą Polskę. Nauczyciele znajdą tutaj propozycje urozmaicenia lekcji. Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Udział w realizacji projektu oraz konsultacjach naukowych mają pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego:

• dr hab. Zdzisław Biegański, historyk, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
  • dr hab. Aleksander Lasik, historyk, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego