Dzień z JM Rektorem wylicytowany podczas WOŚP Dzień z JM Rektorem wylicytowany podczas WOŚP

Dzień z JM Rektorem wylicytowany podczas WOŚP

5 marca gościem JM Rektora UKW, prof. dr. hab. Jacka Woźnego była Halina Krystowczyk, która podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowała dzień na UKW z JM Rektorem.

Spotkanie rozpoczęło się od zaproszenia Gościa Uczelni do gabinetu Rektora i rozmowy przy kawie. Pani Krystowczyk podczas swojej kilkugodzinnej wizyty na UKW mogła poznać naszą Uczelnię z perspektywy kilku wymiarów. Zwyciężczyni licytacji zwiedziła historyczne schrony atomowe znajdujące się pod budynkiem należącym do Wydziału Językoznawstwa przy ul. Grabowej 2. Po schronach Gościa oprowadzał Pełnomocnik Rektora ds. Obronnych UKW, Tadeusz Błażejewski. Następnie zaprezentowane zostały najnowsze nabytki Wydziału Mechatroniki UKW - mikrotomograf oraz zaawansowane technologicznie drukarki 3D, o których opowiadał pracownik Wydziału, Zbigniew Szczepański. W dalszej kolejności zaprezentowana została kolekcja Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, po której oprowadzała dr Aleksandra Jankowska. Ostatni punkt programu stanowiłą Biblioteka UKW z jej zbiorami liczącymi ponad 80 tys. pozycji, laboratorium konserwatorskim, czytelnią oraz Muzeum Uczelnianym. Spotkanie zakończyło się obiadem z Rektorem w restauracji „Ogniem i Mieczem”.

Przypomnijmy, że podczas minionego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w historii naszej Uczelni powstał sztab WOŚP. Finał odbył się w Auli Atrium, gdzie przygotowaliśmy liczne atrakcje muzyczne oraz licytacje. Jedną z akcji była licytacja "Dnia z Rektorem UKW". Łącznie sztab przy UKW zebrał kwotę 40 369 zł!