Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uhonorowany nagrodą Lider Gospodarki Regionalnej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uhonorowany nagrodą Lider Gospodarki Regionalnej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uhonorowany nagrodą Lider Gospodarki Regionalnej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został uhonorowany nagrodą Lider Gospodarki Regionalnej. Przyznano ją w ramach II Ogólnopolskiej Edycji Forum Rozwoju Biznesu organizowanego przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

Uniwersytet wyróżniono za istotny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy swojego regionu przez wprowadzanie pozytywnych zmian ilościowych, jakościowych i strukturalnych.

Lider Gospodarki Regionalnej to ogólnopolskie wyróżnienie dla miast, gmin i podmiotów, które podjęły najlepsze inicjatywy dotyczące wsparcia rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i gospodarki. Wyróżnione otrzymują podmioty, które efektywnie wykorzystują środki unijne, inwestując w rozwój swojego regionui poprawiając jakość życia mieszkańców.

Forum Rozwoju Biznesu, które  jest prestiżowym wydarzeniem biznesowo-gospodarczym w Polsce i przyciąga wielu przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i nauki,odbyło się w Piekarach Śląskich.Jest to niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych i międzynarodowej współpracy na styku biznesu i nauki.

Formuła spotkania łączy konferencję merytoryczną z szeroką ofertą spotkań biznesowych oraz możliwością organizacji targów. Na wydarzeniu spotkali się przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, naukowcy, przedstawiciele uczelni wyższych i instytucji państwowych. Forum stworzyło niepowtarzalną okazję do żywej dyskusji, wymiany wiedzy, doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych i współpracy na styku nauki i biznesu.

Podczas forum odbyło się pięć sesji dyskusyjnych: rola samorządu we wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości, nowoczesne zarządzanie w parze z innowacyjnością, samorząd i biznes – tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi gospodarczemu, światowe odkrycia służące społeczeństwu i uczelnia na miarę XXI w. W ostatniej sesji udział wziął prorektor ds. rozwoju i współpracy dr hab. inż. Marek Macko – prof. uczelni.

Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarkizajmuje się budowaniem pozytywnego wizerunku gospodarki polskiej. Od momentu powstania podejmuje działania na rynku polskim i międzynarodowym, których celem jest integracja środowiska biznesu, nauki, samorządów, rozwój innowacji, współpraca między przedsiębiorstwami i jednostkami naukowo-badawczymi, a także transfer wiedzy i technologii, budowa gospodarki opartej na wiedzy oraz wspieranie integracji europejskiej. Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki inicjuje i realizuje zadania związane z polityką rozwoju gospodarki i przedsiębiorstw opartych na bazie innowacyjnych pomysłów.