Uwaga, stypendia dla doktorantów i asystentów UKW

Informujemy, że z dn. 1 października 2009 roku rusza nabór wniosków w ramach projektu „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów III edycja”.

Projekt realizowany jest w ramach działania 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji Programu Operacyjnego kapitał Ludzki (PO KL) i finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz budżetu województwa.

Celem projektu jest wzmocnienie powiązań między nauką a przemysłem w województwie kujawsko-pomorskim (działalności badawczo-rozwojowej w przemyśle) poprzez przyznanie i przekazanie stypendiów naukowych doktorantom kształcącym się na kierunkach uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego określonych w Regionalnej Strategii Innowacji  Województwa Kujawko-Pomorskiego.

Udział w projekcie mogą wziąć:

• uczestnicy studiów doktoranckich lub
  • inne osoby niż uczestnicy studiów doktoranckich, które posiadają wszczęty przewód doktorski,
  • kształcące się na kierunkach uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego określonych w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego na:
  • uczelniach posiadających swoją siedzibę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogących nadać stopień naukowy doktora w danej dyscyplinie nauki lub,
  • innych uczelniach/placówkach naukowych, które mogą nadać stopień naukowy doktora w danej dyscyplinie nauki o ile posiadają miejsce zamieszkania na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (w rozumieniu art. 25 kc).

Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie www.doktoranci3.kujawsko-pomorskie.pl

lub w punkcie przyjmowania wniosków mieszczącym się przy ul. Kopernika 1 pok. 209A, tel. 52 325 76 52 lub 52 325 76 11  (mgr Katarzyna Kazimierska-Drobny).

Nabór wniosków trwa od 1. do 23. października 2009 r.

Serdecznie zapraszam doktorantów i osoby zainteresowane udziałem w w/w projekcie na spotkanie, które odbędzie się 8. 10. 2009 r. o godz. 10:00 w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Fordonie (sala Audytorium Novum).