Gen. Rajmund T. Andrzejczak dziękuje pracownikom UKW Gen. Rajmund T. Andrzejczak dziękuje pracownikom UKW

Gen. Rajmund T. Andrzejczak dziękuje pracownikom UKW

Szef Sztabu Generalnego WP, generał Rajmund T. Andrzejczak złożył pisemne podziękowania na ręce JM Rektora prof. Jacka Woźnego, za wkład pracowników Uniwersytetu w kampanię analiz środowiska bezpieczeństwa prowadzoną w Siłach Zbrojnych RP pod nazwą „Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35”.

Celem kampanii jest zidentyfikowanie przyszłych uwarunkowań środowiska bezpieczeństwa państwa oraz wymagań, przed którymi będą stały Siły Zbrojne w perspektywie najbliższych 15 lat.

• Kluczowym czynnikiem sukcesu dla przeprowadzenia analiz środowiska bezpieczeństwa jest zaangażowanie pracowników naukowych oraz ekspertów, którzy pro publico bono włączyli się w prace wspólnot praktyków zajmujących się aspektami geopolitycznymi, ekonomicznymi, społecznymi, procesami urbanizacji oraz zmianami technicznymi i środowiskowymi - pisze Szef Sztabu WP.

Generał Andrzejczak podkreśla rolę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w tym projekcie oraz wkład pracowników reprezentujących różne wydziały i dyscypliny naukowe. Nasi pracownicy aktywnie włączyli się w udział w konferencjach i seminariach naukowych organizowanych w ramach NUP 2X35 oraz w prace tematyczne wspólnot praktyków. Ich efektem jest raport „Analiza środowiska bezpieczeństwa w perspektywie 2035 roku”.

W pracach nad raportem aktywnie uczestniczyli m.in. dr hab. Łukasz Jureńczyk, kierownik Katedry Polityki Bezpieczeństwa oraz dr Aneta Baranowska i dr Kamila Sierzputowska - adiunktki w tejże Katedrze.

Raport dostępny jest na stronie www.nup.wp.mil.pl