Dalsza pomoc psychologiczna dla pracowników służby zdrowia i oświaty

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołujący chorobę COVID19, nadal stanowi duże zagrożenie. Centrum Komunikacji Klinicznej działające przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego kontynuuje dwa programy pomocy psychologicznej udzielanej zdalnie:

1. pracownikom opieki zdrowotnej przez zespół CKK wraz ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dra Jana Biziela oraz Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego we współpracy z Centrum Medycznym Gizińscy,
  2. nauczycielom przez zespół CKK wraz z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

- Przez pierwsze dwa tygodnie naszych dyżurów skorzystało z nich kilkanaście osób, wszyscy to pracownicy opieki zdrowotnej. Część naszych współpracowników pracuje w szpitalach, udzielamy więc pomocy i wsparcia na miejscu, odzywają się także współpracownicy z dawnych miejsc pracy członków naszego zespołu z prośbą o możliwość dzwonienia w razie potrzeby - mówi dr Anna Ratajska, Pełnomocnik Rektora ds. Centrum Komunikacji Klinicznej w UKW. – Co ciekawe, odebraliśmy też wiele telefonów i wiadomości z podziękowaniem za tę inicjatywę, która odebrana została jako bardzo potrzebna. Zdecydowaliśmy się więc o jej bezterminowym przedłużeniu. To, że teraz telefonów jest mniej, jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Pracownicy opieki zdrowotnej cały czas pracują w stanie ogromnego napięcia, ale nadal to „praca na adrenalinie”. Pojawia się coraz większe zmęczenie, złość i frustracja spowodowana brakami środków ochrony osobistej i sprzętu, bezradność. Wzmacnia je obawa o własne zdrowie i życie, lęk przed długotrwałym rozdzieleniem z najbliższymi oraz strach o nich. Mamy świadomość, że najgorsze dopiero przed nami, że personel medyczny pracuje w stanie wielkiego stresu. Niestety, nadejdzie moment, w którym pomoc psychologiczna będzie jeszcze bardziej potrzebna… - stwierdziła dr Ratajska.

Zespół psychologów udzielających pomocy tworzą:

• dr Maria Rogiewicz
  • mgr Monika Lutostańska
  • dr Joanna Bitner-Szulc
  • dr Anna Ratajska
  • mgr Anna Miłkowska
  • dr Maja Łoś
  • dr Magdalena Zając
  • dr Marta Kosiol
  • dr Małgorzata Wójtowicz-Szefler
  • dr Malwina Tudorowska
  • mgr Magdalena Jędrusik
  • mgr Michał Trokowski
  • mgr Marcin Woźniak

Kalendarz dyżurów psychologów dla pracowników opieki zdrowotnej znajdziesz tutaj>>

Kalendarz dyżurów psychologów dla nauczycieli znajdziesz tutaj>>

Dziękujemy, że jesteście. Służymy pomocą.
Zespół Centrum Komunikacji Klinicznej