Seniorzy z KUTW wspierają bydgoskie szpitale Seniorzy z KUTW wspierają bydgoskie szpitale

Seniorzy z KUTW wspierają bydgoskie szpitale

Grupa kilkudziesięciu seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekazała na konto akcji "Wspieramy bydgoskie szpitale" darowiznę w wysokości 3 300 zł. Słuchacze KUTW postanowili w ten sposób wesprzeć finansowo bydgoskie szpitale w walce z koronawirusem.

Akcja "Wspieramy bydgoskie szpitale" została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane bydgoskim szpitalom na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów ochronnych do walki z pandemią COVID-19. To ważna inicjatywa, która dowodzi temu, że bydgoszczanie potrafią solidaryzować się w trudnych chwilach i razem dążyć do wspólnego celu wsparcia potrzebujących.

Pomoc, którą zaoferowali seniorzy, wynikła z potrzeby serc. Pieniądze stanowiące datek miały być pierwotnie przeznaczone na realizację turnusu "Aktywny Senior" w Krynicy Morskiej. Jednak słuchacze wraz z pomysłodawczynią wsparcia akcji, Renatą Repińską jednogłośnie postanowili przekazać środki na szczytny cel. To nie pierwszy raz, kiedy seniorzy z KUTW wspierają potrzebujących.

- Seniorzy KUTW mają ogromne serca i są empatyczni. Zawsze wspierają słabszych i pokrzywdzonych przez los. Każdego roku wspieramy WOŚP. Organizujemy losowe zbiórki pieniędzy np. dla poszkodowanych przez nawałnicę lub huragany. Nie zapominamy też o ciężko chorych dzieciach. Organizujemy wspaniałe spotkania mikołajkowe zarówno w szpitalu dziecięcym, jak i onkologicznym. Z prezentami byliśmy w Domu Samotnej Matki. Nie zapominamy również o zwierzątkach przebywających w naszym schronisku – mówi Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Po wpłacie darowizny na konto, seniorzy otrzymali podziękowania z rąk Zuzanny Simińskiej z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy, która w imieniu bydgoskich szpitali wyraziła swoją wdzięczność za pomoc. Dołączamy do podziękowań, jednocześnie wyrażając swój podziw dla gestu, którym wykazali się nasi słuchacze!