Podziękowanie Rektora dla Wspólnoty Akademickiej

Prof. Jacek Woźny

Chciałbym wyrazić wszystkim Państwu, Członkom naszej Wspólnoty Akademickiej, wyrazy szacunku oraz szczerego podziękowania za zaufanie, pomoc i dotychczasową wspólną pracę na rzecz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jednocześnie liczę na dalsze wsparcie naszych pracowników i studentów w podejmowanych działaniach, które umocnią silną pozycję naukową naszej Uczelni w regionie kujawsko-pomorskim, kraju i za granicą.

Główne zadania w kadencji 2020-2024 to dbałość o najwyższy poziom kształcenia uniwersyteckiego, najwyższą jakość w badaniach naukowych oraz w kreowaniu innowacji, efektywność w zarządzaniu Uniwersytetem oraz otwartość, społeczna odpowiedzialność i zaangażowanie. Nadal będziemy pogłębiać współpracę międzynarodową, a także międzyuczelnianą. Staniemy się kreatorami wzorców, postaw i wartości dla bliskiego i dalekiego otoczenia. Uczelnię jeszcze lepiej dostosujemy do potrzeb studentów. Nastąpi sukcesywne podnoszenie wynagrodzeń pracowników w poszczególnych grupach zatrudnienia. Naszą misją będzie podejmowanie działań na rzecz nauki i edukacji zgodnie z potrzebami i aspiracjami obywateli oraz celami państwa, jak również uczestniczenie w rozwoju miasta Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego, służenie wiedzą o faktach, wartościach, sposobach działania w rozwiązywaniu najważniejszych problemów życia społecznego i gospodarczego oraz w działalności dla poprawy jakości życia mieszkańców.

Przyszłość naszego Uniwersytetu opieram na utrzymaniu pozycji głównej szerokoprofilowej bydgoskiej Uczelni, która ma się stale rozwijać, być rozpoznawalną dzięki badaniom naukowym o międzynarodowym znaczeniu, a także spełniać oczekiwania studentów, zapewniając im wysoki poziom kształcenia na atrakcyjnych kierunkach studiów. Będę kontynuował projakościowe zmiany, które zapoczątkowaliśmy w 2016 roku. Chcę, aby rozpoczęte prace inwestycyjne wzmocniły nasze zasoby, a dobrze zmotywowana kadra i mądrzy studenci w pełni je wykorzystali. Przewiduję, że UKW w latach 2020-2024 rozwinie się w kierunku prężnego ośrodka naukowego o szerokiej ofercie dydaktycznej, a profesjonalizm zarządzania będzie powszechnie obowiązujący. Dla realizacji tych strategicznych celów Uniwersytet potrzebuje dynamicznego rozwoju i odważnego spojrzenia w przyszłość, nie tylko w obrębie nowej kadencji, ale także w kolejnych dekadach swojego istnienia. Dziękuję wszystkim Państwu za zaufanie tej wizji rozwoju naszej Alma Mater. Każdy z nas będzie jej współtwórcą i współuczestnikiem.

Prof. dr hab. Jacek Woźny
Rektor UKW