Dni Orientacyjne 2009

Biuro Współpracy Międzynarodowej - sekcja Mobilności Akademickiej wraz z Collegium Medicum UMK, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, Wyższą Szkołą Gospodarki i Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą zorganizowało w dniach 7-10 października 2009 szereg imprez integracyjnych dla studentów przyjeżdżających na uczelnie bydgoskie w ramach Programu Erasmus.

Studenci z Unii Europejskiej - w przeważającej mierze pochodzący z Turcji, ale także młodzi goście z innych państw: Niemiec, Słowacji, Norwegii i Finlandii- pod opieką polskich mentorów poznawać będą nasze miasto i region.

Orientation week obfituje w wydarzenia o charakterze oficjalnym, takie jak spotkanie w ratuszu z Zastępcą Prezydenta Bydgoszczy Maciejem Grześkowiakiem, wykład nt. kultury polskiej, ale nie zabrakło w nim również imprez integracyjnych, podczas których stypendyści będą mogli porozmawiać w nieco swobodniejszej atmosferze i przy ognisku połączonym ze śpiewem i grą na gitarze wymienić pierwsze spostrzeżenia i nawiązać nowe znajomości.
Jak na studentów przystało stypendyści z UE wezmą udział w warsztatach i wykładach.

Podczas zajęć kulturowych będą mieli okazję lepiej się poznać, a prezentacja multimedialna o Polsce i Polakach widzianych oczami obcokrajowca autorstwa Holendra mieszkającego od 10 lat w Polsce co pozwoli nieco lepiej zrozumieć specyfikę naszego kraju.

W załączeniu szczegółowy program Dni Orientacyjnych 2009 w angielskiej wersji językowej.