Kwalifikacja do modułu cyber w ramach szkolenia wojskowego studentów w programie „Legia Akademicka” Kwalifikacja do modułu cyber w ramach szkolenia wojskowego studentów w programie „Legia Akademicka”

KOMUNIKAT NARODOWEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA CYBERPRZESTRZENI

Dotyczy: kwalifikacji do modułu cyber w ramach szkolenia wojskowego studentów w programie „Legia Akademicka”.

W związku z realizacją III. edycji programu Legia Akademicka informujemy o możliwości wykonania testu kwalifikacyjnego, uprawniającego do udziału w dodatkowym szkoleniu specjalistycznym z zakresu cyberbezpieczeństwa (moduł cyber).

Niezbędnymi warunkami do wzięcia udziału w module cyber, oprócz wykonania ww. testu kwalifikacyjnego, jest:

• złożenie wniosku o odbycie części praktycznej szkolenia;
  • ustalona kwalifikacja wojskowa w przypadku kobiet;
  • zaliczenie modułu podoficerskiego w ramach części praktycznej szkolenia.

Chętni do wzięcia udziału w szkoleniu specjalistycznym muszą rozwiązać test najpóźniej do 26 czerwca br. Test dostępny jest na platformie e-learningowej Legii Akademickiej pod adresem www.la.learning.wp.mil.pl.

W module cyber planowany jest udział 100 uczestników programu, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w ramach ww. testu. W przypadku większej ilości osób z tą samą ilością punktów, dodatkowym kryterium oceny będzie studiowanie na kierunkach istotnych z punktu widzenia Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, tj.: informatyka, kryptologia, cyberbezpieczeństwo, matematyka, i inne kierunki pokrewne.

Informuję, że studenci zakwalifikowani do modułu cyber zostaną skierowani na część praktyczną szkolenia (tj. moduł podstawowy i moduł podoficerski) do 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie w dniach od 8 sierpnia do 19 września 2020 r. Szkolenie specjalistyczne (moduł cyber) realizowane będzie w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu w terminie 21-25 września br.