Podziękowanie dla UKW za udział w koncercie Podziękowanie dla UKW za udział w koncercie

Podziękowanie dla UKW za udział w koncercie "Iskierka symfonicznie w bajkowym repertuarze"

Studenci Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (jako chórzyści i instrumentaliści) oraz Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni zostali uhonorowani podziękowaniami przygotowanymi przez Fundację Iskierka za udział w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym - "Iskierka Symfonicznie w bajkowym repertuarze".

27 lutego 2020 podczas niezwykłego wydarzenia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wystąpili: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - pod batutą Krzesimira Dębskiego, Dziecięcia Orkiestra Onkologiczna - pod batutą Piotra Sutta oraz Chór Twórców Przestrzeni/Anbud i Przyjaciele - pod batutą Benedykta Odya.

Fundacja Iskierka już od kilkunastu lat tworzy dzieło, jakim jest Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Zespół ten przygotowywany przez związanego przez wiele lat z naszym Uniwersytetem prof. Piotrem Suttem, pomaga dzieciom walczącym z nowotworem w niebanalny sposób, poprzez zamianę podopiecznych Fundacji w sceniczne gwiazdy. Podczas koncertu obok młodych artystów wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny, tym razem m.in.:  Studio Accantus, Czesław Mozil, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow i Anna Jurksztowicz.  Publiczności zaprezentowała się też Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, której częścią stał się Pan lic. Bartosz Hoppe (student kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej UKW) pod batutą Krzesimira Dębskiego. Swój wkład w to wspaniałe wydarzenie miał również Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na scenie wystąpił bowiem Chór Twórców Przestrzeni/Anbud i Przyjaciele, współtworzony przez studentów Wydziału Edukacji Muzycznej.

Z ramienia UKW podziękowania za współtworzenie wydarzenia, za ogromne zaufanie, możliwość rozwijania talentów i pasji, a także dodawanie siły i wiary we własne możliwości dzieciom z chorobom nowotworowym otrzymali:

• Monika Susłyk,
  • Paulina Nowicka,
  • Karolina Żmuda Trzebiatowska,
  • Oliwia Boniecka (Wasiniak),
  • Agata Anna Wilant,
  • Katarzyna Gościk,
  • Adam Makowski,
  • Paweł Jankowski,
  • Arkadiusz Pepliński,
  • Dawid Okoński,
  • Bartosz Hoppe,
  • Piotr Stocki,
  • oraz Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni.

Więcej informacji: fundacjaiskierka.pl