Włącz się do rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski!

Miasto Bydgoszcz już po raz drugi organizuje rywalizację o Rowerowy Puchar Polski. Od 1 września mieszkańcy ponad 40 polskich miast będą starali się udowodnić, kto zasługuje na miano Rowerowej Stolicy Polski.

Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 43 miast, w tym Metropolii Bydgoszcz. Jak włączyć się do zabawy?

Należy pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, założyć konto i od 1 do 30 września nabijać rowerowe kilometry. W ramach każdego miasta są utworzone wewnętrzne grupy i pracownicy oraz studenci UKW mogą pokazać, która uczelnia jest najbardziej rowerową w Bydgoszczy. W grupach należy wybrać Metropolia Bydgoszcz – Bydgoszcz – Uczelnie – UKW.

Dla najbardziej aktywnych przewidziano nagrody, w zależności od ilości wykręconych kilometrów:

• 300 km – bidon,
  • 500 km – tzw. komin (bandana)
  • 1000 km – koszulka sportowa.

Zachęcamy do włączenia się do zabawy! Więcej szczegółów na stronie internetowej RSP.