UKW najbardziej rowerową uczelnią w Bydgoszczy!

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski dobiegła końca. Bardzo dobrze spisała się w niej reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Rowerzyści z całej Polski od 1 do 30 września nabijali rowerowe kilometry w zabawie organizowanej przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Puchar drugi raz z rzędu wywalczyła Nowa Sól, która zdeklasowała konkurencję. Na podium znalazła się również Nowa Podlaska i Gniezno. Rowerzysta z największą liczbą kilometrów zakończył zabawę z wynikiem 7003 km.

Metropolia Bydgoszcz znalazła się ostatecznie na 9. miejscu. W każdym mieście odbywała się również rywalizacja grupowa, do której włączył się nasz Uniwersytet. UKW zajął w tym rankingu 12. miejsce i jest to najwyższa lokata w gronie bydgoskich uczelni. Cztery osoby startujące w naszej grupie przekroczyły 1000 km.

Już wiemy, że za rok odbędzie się kolejna edycja. Zapowiadamy walkę o jeszcze lepszy wynik!