Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Świata w sportach umysłowych on-line  Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Świata w sportach umysłowych on-line

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Świata w sportach umysłowych on-line

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w sportach umysłowych on-line organizowane przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Było to pięć dni fascynujących meczów, setki taktyk i niezliczone emocje.

Turniej brydżowy zgromadził 151 uczestników podzielonych na 26 drużyn z 13 krajów. Faza kwalifikacyjna rozgrywek trwała trzy dni (15 rund), podczas których każda drużyna rozegrała 120 rozdań. Najlepsze 8 drużyn awansowało do play-off, gdzie walczyło o najlepsze pozycje w ćwierćfinale, półfinale i finale. Po fazie play-off, która trwała 2 dni, ostatecznie ogłoszono zwycięzców turnieju:

1. miejsce: Chiny 1
2. miejsce: Włochy 1
3. miejsce: Francja

Po raz pierwszy w historii FISU impreza szachowa była tak duża i zgromadziła prawie 400 graczy z czterech kontynentów. Warto wspomnieć, że niektórzy gracze brali udział bardzo wcześnie rano, podczas gdy inni nie spali w nocy. Nie był to problem dla drużyny China 1, która wygrała imprezę, grając większość meczów późno w nocy. Po 1432 partiach szachowych znamy zwycięzców:

1. miejsce: Chiny
2. miejsce: Ukraina
3. miejsce: Armenia

Gratulacje dla medalistów i wszystkich uczestników.