Wynalazek polsko-francuskiego zespołu badawczego z nagrodą Concours Lepine 2020

Miło nam poinformować, że polsko-francuski zespół badawczy, reprezentowany przez pracowników Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz EFREI Paris - École d'Ingénieur Généraliste en Informatique et Technologies du Numérique in Paris w składzie:

Krzysztof Tyburek, Catherine Marechal, Dariusz Mikołajewski, Katarzyna Węgrzyn Wolska, Piotr Prokopowicz oraz Lamine Bougueroua

otrzymał na Międzynarodowych Targach/Konkursie Wynalazczości „Concours Lepine 2020” w Paryżu ocenę adekwatną do rangi SREBRNEGO MEDALU. Zaprezentowany wynalazek to oparta na sztucznej inteligencji platforma dla półautomatycznych systemów do uniwersalnego wykrywania emocji.

„Concours Lepine 2020” to  jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, odbywający się co roku pod honorowym patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej.

Serdecznie gratulujemy!