Konferencja JĘZYK-TEKST-KULTURA

W dniach 19-20 października 2009 r. odbyła się w Bydgoszczy III Ogólnopolska Konferencja Naukowa JĘZYK-TEKST-KULTURA pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Konferencję zorganizowała Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego we współpracy z Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, Instytutem Filologii Polskiej i Katedrą Germanistyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Uczestnikami konferencji byli pracownicy naukowi z kilkunastu uczelni w kraju (z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Łodzi, Kielc itd.). Przedstawiono referaty o bogatej tematyce, po których wysłuchaniu była ożywiona – miejscami pełna pasji – dyskusja.

Naszą konferencję wsparli sponsorzy: delikatesy „Alma”, cukiernia „Orbis”, Fabryka Wyrobów Cukierniczych „Jago” oraz cukiernia „Sowa”, za co wyrażamy im najserdeczniejsze podziękowanie.

Nad organizacją i przebiegiem konferencji czuwał komitet organizacyjny: przewodnicząca dr hab. Halina Bartwicka, prof. nadzw. oraz sekretarze: dr Iwona Malinowska i mgr Agnieszka Kurzyńska.