Zapraszamy na konferencję: Młode pokolenie - sprawcy i ofiary przemocy

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencje Naukową: Młode pokolenie – sprawcy i ofiary przemocy, organizowaną przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Zakład Socjologii Wychowania i Resocjalizacji oraz Zakład Poprawczy w Szubinie. Konferencja w dniach 22 i 23 (czwartek i piątek) października 2009 odbędzie się w Zakładzie Poprawczym w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 36.

W planie konferencji zaplanowano obrady plenarne, wystąpienia zaproszonych gości oraz zwiedzanie zakładu i uczestnictwo w zajęciach z wychowankami. Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się jak wygląda Agresja młodzieży w Polsce i w innych krajach, zaprezentowane zostaną wyniki badań Myśli i próby samobójcze młodego pokolenia; dowiemy się o wpływie nowoczesnych technologii na młodych ludzi: Przemoc w cyberprzestrzeni – przyczyny i konsekwencje użytkowania przez młodzież masowych form komunikowania się. Dowiemy się o Priorytetach w resocjalizacji, Przemocy w mediach, Młodocianych dzieciobójczyniach oraz Dlaczego bici biją?

Zapraszamy do udziału w konferencji.

Szczegółowy program w załączniku.