Dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni przewodniczącym ogólnopolskiej Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia na kadencję 2020 – 2024

Dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia UKW, wybrany został przewodniczącym ogólnopolskiej Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia na kadencję 2020 – 2024. UKK jest organem Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, skupiającej 20 polskich uczelni uniwersyteckich.

UKK stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz przedstawiania wniosków w zakresie bieżącej działalności dydaktycznej, funkcjonowania studiów doktoranckich, uznawania efektów kształcenia oraz walidacji osiągnięć w zakresie edukacji pozaformalnej i nieformalnej państwowych uczelni wyższych. Działalność UKKzogniskowana jest  wokół kwestii związanych z szeroko rozumianym kształceniem uniwersyteckim i jego organizacją. Komisja jest jedną z trzech działających w ramach KRUP.

Wybór prof. Benedykta Odya nastąpił 13 listopada br. Kandydatura, przedstawiona przez prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską, przewodniczącą Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, przyjęta została jednogłośnie. Wiceprzewodniczącą komisji została prof. dr hab. Joanna Wójcik z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Podczas procedury wyborczej podkreślano wieloletnie doświadczenie i kompetencje prof. Benedykta Odya w zakresie zarządzania kształceniem studentów, zaangażowanie w kreowaniu polityki kształcenia w gremiach ogólnopolskich, dotychczasową współpracę z MNiSW oraz innymi uczelniami w kraju. Zwrócono również uwagę na oceniane bardzo pozytywnie, Jego zaangażowanie i wprowadzenie zmian związanych z zarządzeniem procesem kształcenia i obsługą studentów w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wybór na przewodniczącego UKK prof. Benedykta Odya stanowi ważne wyróżnienie dla naszego Uniwersytetu.

Skład Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia na kadencję 2020 – 2024:

• Dr hab. Ewa Trzaskowska, prof.KUL – Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
  • Prof. dr hab. Joanna Wójcik – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG – Uniwersytet Gdański
  • Prof. dr hab. ArmenEdigarian – Uniwersytet Jagielloński
  • Dr hab. inż. Barbara Gawdzik, prof. UJK – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
  • Dr hab. Anna Fidelus, prof. UKSW – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Dr hab. Benedykt Odya, prof. UKW – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ – Uniwersytet Łódzki
  • Prof. dr hab. Dorota Kołodyńska – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Prof. dr hab. Przemysław Nehring – Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  • Dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO – Uniwersytet Opolski