Świąteczna iskierka nadziei w walce o zdrowie Dominiki Świąteczna iskierka nadziei w walce o zdrowie Dominiki

Świąteczna iskierka nadziei w walce o zdrowie Dominiki

Studentka wychowania fizycznego oraz żołnierz 8. Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Dominika Zielińska kilka miesięcy temu uległa poważnemu wypadkowi, od tego czasu toczy bój o swoje zdrowie i powrót do sprawności. Koleżanki i koledzy z Brygady oraz studentki i studenci z Instytutu Kultury Fizycznej UKW postanowili wesprzeć zbiórkę na leczenie i rehabilitację dziewczyny oraz zorganizować niezwykły koncert świąteczny.

Nic nie wskazywało na to, by życie Dominiki miało zawisnąć na włosku... Jako studentka wychowania fizycznego miała ambitne sportowe marzenia, przygotowywała się bowiem do maratonu. Osiem miesięcy temu, dzień po kolejnym intensywnym wysiłku na bieżni biegowej jej organizm odmówił jednak posłuszeństwa. Dziewczyna z bardzo silnym bólem głowy została przetransportowana do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Objawy neurologiczne wskazywały na uraz wenątrzczaszkowy, lekarze stwierdzili, że doszło do krwotoku w tylnej części czaszki. Natychmiastowe skierowanie na zabieg budziło w rodzinie dziewczyny nadzieję na wyzdrowienie Dominiki.

Niestety kilka godzin po operacji nastąpiło nagłe pogorszenie jej stanu zdrowia. Pilne TK głowy ujawniło progresję krwawienia, więc dziewczyna powtórnie trafia na salę operacyjną. Wola walki sportsmenki i hart ducha wojowniczki nie pozwoliły się jej poddać i kiedy inni tracili nadzieję, ona odzyskała samodzielny oddech. W dwudziestej czwartej dobie po ciężkiej walce, w stanie ogólnym dobrym, z zachowanym oddechem i krążeniem, Dominika trafia do Kliniki Rehabilitacyjnej celem dalszego leczenia, następnie zaś do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Przebyty niedowład czterokończynowy oraz jego konsekwencje są nadal w trakcie normalizacji. Dzięki fizjoterapii uzyskana została poprawa sprawności ogólnej, co doprowadziło do powrotu Dominiki do domu rodzinnego, gdzie przebywa od 20 października. Konieczna jest dalsza intensywna rehabilitacja, która pociąga za sobą spore koszty i obciąża budżet rodzinny.

21 grudnia o godzinie 12.00, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,  8. Kujawsko - Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej doda Dominice otuchy i odwiedzi ją w rodzinnym Janowcu Wielkopolskim. Pododdział, w którym służyła Dominika przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy, z wsparciem Burmistrza Janowca Wielkopolskiego oraz w towarzystwie koleżanek i kolegów z Instytutu Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i zaprzyjaźnionych biegaczy z regionu odśpiewa pod jej oknami najpiękniejsze polskie kolędy.

Tak wspaniały gest stanowi iskierkę świątecznej dobroci, którą mamy nadzieję uda się wzniecić w Państwa sercach. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy Dominice.

Fundacja DUM SPIRO. SPERO KRS 000204960
Subkonto, na które można wpłacać środki:
w tytule przelewu: Dominika Zielińska