Świąteczna wizyta u Dominiki

Tuż przed Świętami studenci i pracownicy Instytutu Kultury Fizycznej oraz żołnierze 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej odwiedzili Dominikę Zielińską. Były kolędy, życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia i na studia.

Dominika, studentka naszego Uniwersytetu, w kwietniu trafiła do szpitala. Podczas przygotowań do biegu maratońskiego organizm odmówił posłuszeństwa. Krwotok wewnątrzczaszkowy, dwie operacje, niedowład czterokończynowy…

W osiem miesięcy od zdarzenia Dominika pokonała ogromny dystans dzięki determinacji, sile woli, pragnieniu powrotu do normalnego życia, w tym i na studia. Kontynuuje rehabilitację, krok po kroku zbliża się do celu.

Nie trzeba wyjaśniać, jak w trudnych sytuacjach ważne jest wsparcie bliskich. Dominika liczyć może nie tylko na swą rodzinę. Wspólnie z żołnierzami 8 brygady WOT, w której służy Dominika, pod rodzinnym domem naszej studentki pojawili się jej koleżanki i koledzy oraz prof. Mariusz Zasada i dr Wiesława Pilewska kierujący Instytutem Kultury Fizycznej. – To były wzruszające chwile nie tylko dla Dominiki, ale i dla wszystkich zebranych – mówią. – Jej determinacja, by powrócić na uniwersytet jest niesamowita, a my bardzo na Dominikę czekamy.

Dominika potrzebuje niestety dalszej rehabilitacja, co pociąga za sobą spore koszty, obciążające rodzinny budżet.
Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy Dominice.

Fundacja DUM SPIRO. SPERO KRS 000204960
Subkonto, na które można wpłacać środki:
w tytule przelewu: Dominika Zielińska