Wyróżnienie Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla UKW Wyróżnienie Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla UKW

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla UKW

20 grudnia 2020 roku, w wyjątkowym roku stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego otrzymał wyróżnienie od Prezydenta Miasta Bydgoszczy ustanowione w celu uhonorowania wybitnych obywateli oraz instytucji i organizacji szczególnie zasłużonych dla miasta w latach 1920-2020.

Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy w liście gratulacyjnym skierowanym do uczelni podziękował za nieoceniony wkład w budowanie pomyślności miasta i jego pozytywnego wizerunku. Podkreślił również zaangażowanie UKW w organizację setnej rocznicy powrotu miasta do Rzeczypospolitej, którą hucznie świętowano 20 stycznia 2020 roku.

Rok 2020 ogłoszony został ”Rokiem 100-lecia Powrotu Bydgoszczy do Polski”. W ten sposób Rada Miasta upamiętniła jedną z najważniejszych kart historii, kiedy to Gród nad Brdą odzyskał upragnioną wolność.