Biegacze na niebieskiej bieżni pokonujący przeszkody z wodą Biegacze na niebieskiej bieżni pokonujący przeszkody z wodą

IV Ogólnopolskie Sympozjum Psychologii Sportu: "Sport i aktywność fizyczna bez barier"

Koło Naukowe Psychologii Sportu, działające przy Wydziale Psychologii UKW, zaprasza na IV Ogólnopolskie Sympozjum Psychologii Sportu pod hasłem: Sport i aktywność fizyczna bez barier. Wydarzenie zostało objęte patronatem Dziekana Wydziału Psychologii, prof. dr. hab. Janusza Trempały.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej 9 kwietnia 2021 r. Prowadzący i prelegenci transmitować będą Sympozjum z siedziby Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Leopolda Staffa 1, 85-867 Bydgoszcz). Uczestników zapraszamy do udziału poprzez dołączenie do spotkania online na platformie.

Koszt udziału w konferencji:

• wpłata w I terminie do 7.03 – 30 zł,
  • wpłata w II terminie do 06.04 – 50 zł.

Celem sympozjum jest wymiana poglądów w obszarze psychologii sportu i aktywności fizycznej oraz nawiązanie współpracy między kołami naukowymi interesującymi się tematyką psychologii sportu. Do wystąpienia w trakcie sympozjum zaproszone zostały osoby, które tematem sportu i aktywności fizycznej oraz barierami w ich usprawnianiu zajmują się na co dzień.

Planowane wydarzenia w trakcie sympozjum:

• wykład trenera dr Adama Szulca, Drużyny futsalu osób niepełnosprawnych;
  • wykład dr Michaliny Kuski, Aktywność fizyczna w okresie
    starości;
  • wykład prof. Romana Ossowskiego, Ograniczenia, zdrowie i higieny
    w sporcie i aktywności fizycznej;
  • warsztat z psychologiem pracującym z drużyną goalball – mgr Marią Kolmetz,
  • panel dyskusyjny ze sportowcem;
  • wystąpienie posterowe (max.3 slajdy; wystąpienie maxi. 5 minut)
    umożliwiające prezentację wyników badań własnych każdemu z uczestników konferencji (po akceptacji abstraktu przez Komitet Naukowy).

Dla wszystkich czynnych uczestników konferencji istnieje możliwość opublikowania rozdziału w monografii, która zostanie wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Obszerność rozdziału to max. 40 tys. znaków. Do zgłoszenia wymagany jest abstrakt o objętości 200 słów. Szczegóły zostaną przesłane po zakwalifikowaniu abstraktu.

Tematyka konferencji obejmuje m.in.:

• sport osób niepełnosprawnych;
  • sport i aktywność fizyczną osób starszych;
  • wszelkie bariery, które mogą utrudniać podejmowanie aktywności fizycznej, bądź sportu, np.
    płeć, wiek, sytuację społeczno-ekonomiczną (miasto vs. wieś), bariery architektoniczne,
    bariery psychologiczne (takie jak brak motywacji);
  • metody przeciwdziałania ograniczeniom w podejmowaniu aktywności fizycznej i sportu.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: