Klaudia Pankratiew mistrzynią świata na ergometrze wioślarskim

Studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Klaudia Pankratiew z Lotto Bydgostii obroniła tytuł mistrzyni świata na ergometrze wioślarskim.

23 lutego, podczas zawodów odbywających się w trybie online, Klaudia Pankratiew wystartowała w wadze lekkiej kobiet. Bydgoska zawodniczka po walecznym finiszu o 0,6 sekundy wyprzedziła Olgę Swirską z Łotwy, uzyskując czas 07:09.8. Na trzecim miejscu znalazła się Tunezyjka, Krimi Khadija.

Klaudia studiuje na UKW psychologię. Ma w swoim sportowym akademickim dorobku m.in. złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim 2019 i srebrny medal Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie w Jönköping w jedynce kategorii lekkiej. Podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021 została wyróżniona Nagrodą JM Rektora UKW za wybitne osiągnięcia sportowe.

Gratulujemy międzynarodowego sukcesu!

Studentka, Klaudia Panratiew, młoda, uśmiechnięta dziewczyna ubrana w pomarańczowy strój sportowy siedzi na ergonometrze wioślarskim