Osoba siedzi na wózku inwalidzkim, w tle rozmazany budynek z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością Osoba siedzi na wózku inwalidzkim, w tle rozmazany budynek z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością

Wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych

W ramach projektu Uniwersytet Równych Szans powstała na UKW wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni studenci oraz pracownicy UKW mogą skorzystać z takich sprzętów jak:

• tablet iPad (7th Generation) wraz z iPencil,
  • dyktafon Olympus LS-P4/WS-852,
  • mikrofon kierunkowy do dyktafonu Olympus ME-31,
  • powiększalnik elektroniczny RUBY XL HD,
  • monitor brajlowski Focus 40 Blue.

Aby skorzystać z wypożyczalni trzeba:

• być studentem, doktorantem, słuchaczem studiów podyplomowych lub pracownikiem UKW,
  • posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
  • opłacić kaucję (10% wartości sprzętu),
  • podpisać umowę o użyczenie sprzętu.

Uwaga! Pierwszeństwo mają osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. W celu skorzystania z wypożyczalni trzeba się skontaktować z Działem ds. Osób z Niepełnosprawnościami - P. Jakubem Żubkowskim.

Regulamin znajduje się w załączniku.

Projekt „Uniwersytet Równych Szans” powstał w odpowiedzi na zgłoszony przez NCBiR konkurs nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna”, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Termin realizacji od 1 czerwca 2020 r. do 30 września 2023 roku. Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 3 736 240,75 zł, w tym 3 623 344,75 zł stanowi dofinansowanie ze środków europejskich i dotacji celowej.

Plakat promujący projekt Uniwersytet Równych Szans. Po lewej stronie młoda kobieta tyłem na wózku inwalidzkim. Po prawej stronie wypisane są obszary działalności projektu. Na dole logotypy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i flaga Polski. Pod nimi adres strony uniwersytetrownychszans.ukw.edu.pl