Pierwsze spotkanie z cyklu Akademia Dialogu na UKW

Logo Akademii Dialogu - dwa połączone ze sobą kółka, pod nimi nazwa AD i Wydziału Pedagogiki

23 marca 2021 roku o godz. 13.30 swoje funkcjonowanie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozpoczyna Akademia Dialogu. Pierwszym gościem cyklu spotkań będzie dr hab. Piotr Siuda, prof. uczelni z Instytutu Komunikacji Społecznej i Mediów UKW. W najbliższy wtorek widzowie będą mogli skupić swoją uwagę na tematyce poświęconej zagrożeniom z cyberprzestrzeni.

Akademia będzie miała formę spotkań dialogowych z wykładowcami UKW oraz z innymi zaproszonymi gośćmi spoza uczelni. Swoją tematyką będzie obejmowała ważne problemy, którymi żyje współczesna młodzież. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem JM Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny, natomiast patronatem naukowym Dziekan Wydziału Pedagogiki, dr hab. Helena Ostrowicka prof. uczelni.

Cele Akademii Dialogu:

• popularyzowanie sztuki akademickiego dialogu,
  • przybliżanie środowiska naukowego,
  • spotkania ze znaczącymi osobami spoza środowiska naukowego,
  • obecność w środowisku, w tym przede wszystkim kontakt z młodymi ludźmi: studentami i licealistami i zainteresowanie ich, przy okazji podejmowania ważnych i nośnych społecznie tematów, ofertą UKW na kierunkach Wydziału Pedagogiki.

Rada programowa Akademii Dialogu:

• dr Elżbieta Okońska – Przewodnicząca,
  • dr Łukasz Brzeziński,
  • dr Karolina Goede,
  • dr Aleksandra Rzyska,
  • Oliwia Richter, studentka pedagogiki (I rok, I stopień).

Podczas najbliższego spotkania „Jaki jest współczesny (młody) internauta” dr hab. Piotr Siuda, prof. uczelni poruszy następujące tematy:

• Młodzi w Internecie – dlaczego tak szybko zmieniają poglądy i dają się „uwieść” botom?
  • Dlaczego chcą zostać megainfluencerami (oraz czy warto nimi zostać)?
  • Antyszczepionkowcy, plandemiści i foliarze – z jakich powodów w Internecie docierają do tak wielu osób, w tym młodych?
  • Czy należy się bać internetowych gigantów takich, jak Google?
  • Czym jest darknet, jak się w nim znaleźć i co można (a co warto) tam robić?

Spotkania będą odbywały się cyklicznie na kanale YouTube UKW dla młodzieży, studentów i wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy!